• ۰۲۱۸۸۳۲۱۹۷۱
  • support@beautyisland.com
0
#

چگونه عطر یا ادکلن مناسب خود را انتخاب کنیم؟

چگونه عطر یا ادکلن مناسب خود را انتخاب کنیم؟
انتخاب یک عطر سخت است، اما کارشناسان اینجا هستند تا به شما کمک کنند تا عطری را پیدا کنید که سال ها دوستش خواهید داشت.
چه از طرفداران عطر هستید و چه تازه وارد عطرها هستید، پیدا کردن عطری که دوست دارید می تواند یک تجربه دلهره آور باشد. وقتی به پیشخوان عطر نزدیک می‌شوید، تنها اطلاعاتی که می‌توانید در مورد هر یک از عطرهای جلوی خود به دست آورید، ظاهر بطری است که البته چیزی به شما نمی‌گوید. اغلب مجبور می شوید چند انتخاب از صدها بطری موجود را با کمک یک فروشنده سرسخت، که معمولاً هیچ کمکی نمی کند، استشمام کنید.
 
رایحه ای که دوستش دارید واقعاً می تواند بخشی از شما شود، امتدادی از خودتان. اما چگونه یکی را انتخاب می کنید؟
چه قبل از ورود به فروشگاه ها چند دقیقه برای تحقیق در نظر داشته باشید، چه در تلاش هستید تا عطری عالی را انتخاب کنید، در اینجا چند نکته آسان از متخصصان عطر وجود دارد که به شما کمک می کند عطری را پیدا کنید که دوستش دارید. سال‌هاست و احساس می‌کند (و بویی می‌دهد) مثل اینکه در رویا آنرا دیده‌ای.
 
تحقیق کن
گاهی اوقات، بهترین مکان برای شروع، جلوی چشم شما است پس به زندگی روزمره خود فکر کنید. چه رایحه هایی را ازقبل دوست دارید؟
 
برایان جونگ، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل هاثورن، توضیح می دهد. «اگر در عطرها کاملاً تازه کار هستید، به بوی متمایز دیگری که در زندگی خود از آن لذت می برید، فکر کنید، به خصوص بویایی که در محصولاتی که روی بدن خود استفاده می کنید. شامپو نارگیل در باشگاه شما؟ لوسیون بدن تازه و طبیعی شما؟ بوی ملایم لباس های شما بعد از شستن؟ حتی تنباکوی توی سیگاری که میکشی؟ همه اینها می توانند به عنوان یک نقطه شروع عالی برای یافتن عطر ایده آل شما باشند. عطرهایی را با آن نت هایی مانند عطرهایی که در وسایل شخصی دیگر خود دوست دارید، جستجو کنید."
اگر عطر یا رایحه‌ای پیدا کرده‌اید که می‌خواهید از آن به عنوان نقطه شروع استفاده کنید، مانند کاج یا چرم، (برای من، همیشه قهوه است)، چند منبع آنلاین وجود دارد که به شما عطرهایی را نشان می‌دهد که شامل آن عطرهای خاص می‌شود. توجه داشته باشید. آقای جئونگ گفت: «می‌توانید دسته‌بندی و یادداشت‌های اصلی را در سایت‌هایی مانند Fragrantica.com یا Basenotes.com جستجو کنید و سپس به دنبال عطرهای جدید در آن دسته‌های مشابه باشید». منابعی مانند این می‌توانند هنگام کشف رایحه‌هایی که به سوی چه نت‌هایی جذب می‌شوند، و یافتن رایحه‌های دیگری که شامل آن‌ها می‌شوند، ارزشمند باشند.
 
لیندا جی لوی، رئیس بنیاد عطر، پیشنهاد کرد که ممکن است بخواهید در مورد طراحی عطر با محیط خود فکر کنید. «درباره خلق و خو و سبک زندگی و اینکه خانواده‌های عطری به آن وام می‌دهند فکر کنید. بخشی از عقل سلیم و بخشی غریزه است. یک رایحه متشکل از مشک ممکن است بیشتر برای یک شب بیرون از منزل مناسب باشد تا یک محیط اداری. گلهای سبکتر یا مرکبات ممکن است در محیطهای حرفه ای بیشتر از محیطهای چوبی یا تند مورد استقبال قرار گیرند. شما همچنین باید شدت را در نظر بگیرید - آیا می خواهید دیگران به عطری که می پوشید توجه کنند یا فقط برای شماست؟
 
هنگامی که گروهی از یادداشت های مورد علاقه خود را پیدا کردید، از آن به عنوان راهنما استفاده کنید. اگر به وانیل علاقه دارید، قبل از اینکه به سراغ چیزهای کاملاً متفاوتی مانند عطرهای سنگین مرکبات یا آبزی بروید، مدتی را صرف کاوش در عطرهایی کنید که دارای نت های لذیذ دیگری مانند عسل، آب نبات یا شکلات هستند.
 
نمونه عطرها را به روش درست
مهمترین بخش در یافتن عطر جدید مورد علاقه خود، البته امتحان کردن آن است. آن را روی نقطه ای اسپری کنید که پوست شما به طور طبیعی گرم است، مانند مچ دست یا آرنج، بنابراین عطر واقعا گرم می شود و به مرور زمان خود را نشان می دهد.
 
میندی یانگ، موسس و مدیر عامل استودیوی کشف عطر Perfumarie، توضیح داد که چرا برای تماس یک عطر با پوست ضروری است و چه مدت باید قبل از تصمیم گیری صبر کنید: «هر وقت ممکن است ابتدا عطرها را روی پوست امتحان کنید! اکثر مردم یک عطر را از اولین برداشت می خرند - در عرض چند ثانیه! (حیف است که نت‌های ابتدایی عطر به معنای واقعی کلمه در عرض 15 تا 30 دقیقه از بین می‌روند.) ماهیت رایحه تنها پس از آمیخته شدن با ترکیب شیمیایی عطر آشکار می‌شود و زمان می‌برد.
خانم یانگ در مورد اینکه چرا رایحه‌ها گاهی اوقات بوی کاملاً متفاوتی در دو فرد مختلف دارند، می‌گوید که عطرها به نور و گرما و حتی شیمی بدن، رژیم غذایی و سطوح هورمونی شما حساس هستند. حتی زمان روز در نحوه "پوشیدن" عطر، یا بوی آن بر روی شما، قدرت آن و مدت ماندگاری آن نقش دارد.
 
محیط شما نیز در بوی پوست شما نقش دارد. آقای جئونگ توضیح داد: «حداقل، شما باید دو بار عطر خود را در دو محیط متمایز استفاده کنید. از آنجایی که محیط اطراف شما، رژیم غذایی شما و حتی آب و هوا می تواند بر نحوه بوی عطر شما تأثیر بگذارد، مهم است که رایحه خود را در چند زمان مختلف امتحان کنید.
 
خانم یانگ به ما در مورد قانون اصلی استفاده از عطر و نمونه‌برداری اجازه داد: «عطر را روی سطح پوست با حرکت دست پخش نکنید. مالش عطر گرما ایجاد می کند که مولکول ها را سریعتر تجزیه می کند. شما می توانید به طور تصادفی سفر رایحه را تسریع کنید و رقص ظریف آشکار شدن نت های رایحه واقعی آن را از دست بدهید."
 
اگر سفرهای متعدد به مرکز خرید برای نمونه‌برداری از عطرهای جدید خسته‌کننده به نظر می‌رسد، به خاطر داشته باشید که فروشگاه‌های بزرگ ویال‌های نمونه کوچکی در پشت پیشخوان‌ها دارند که آماده است تا به خانه بیاورید - تنها کاری که باید انجام دهید این است که بپرسید. اگر فروشگاه لوازم آرایشی مانند Sephora را ترجیح می دهید، کارکنان آنها می توانند یک شیشه نمونه از عطرها را در قفسه های خود تهیه کنند تا بتوانید آنها را در عرض چند روز بپوشید تا از عملکرد آنها در محیط های مختلف مطلع شوید و به شما فرصت زندگی با رایحه را می دهد.
 
چیزی را که دوست دارید کشف کنید
ترکیب شیمیایی رایحه انتخابی شما بر ماندگاری عطر شما تاثیر دارد. آقای جئونگ گفت: "یک تصور اشتباه بزرگ این است که همه EDP ها (ادوپرفیوم ها) یا عطرها دوام زیادی دارند و پروژکتورهای خوبی هستند. در حالی که غلظت روغن بر استحکام رایحه و عطر تأثیر می گذارد (میزان عطر در هوا ماندگار می شود)، مواد تشکیل دهنده مورد استفاده در فرمول عطر اغلب اهمیت بیشتری دارند.
 
به عنوان مثال، ترکیبات طبیعی مرکبات نسبت به نت هایی مانند وانیل، نعناع هندی و چوب های مختلف، جوشان تر و ماندگارتر هستند.
 
خانم یانگ همچنین اشاره کرد که عناصر طبیعی در مقابل عناصر مصنوعی در عطر شما نه تنها بر طول پوشیدن، بلکه بر بوی خود عطر و نحوه تعامل آن با بدن شما تأثیر می‌گذارد. «طبیعی همیشه پایدارتر نیست... یا برای شما بهتر نیست. من یک رایحه درمانی آموزش دیده هستم و عطرهای طبیعی را به اندازه ترکیبات مصنوعی/طبیعی دوست دارم. گفته می شود، چهار تن گل رز، که از تقریباً 1600000 شکوفه گل رز تشکیل شده است، تنها 1 کیلوگرم روغن گل رز به دست می دهد. عطرهای واقعی و کاملا طبیعی بسیار گران هستند. به دلیل شرایط آب و هوایی، هیچ دو گل رز دقیقاً بوی یکسانی (مانند شراب) را ندارند.
 
علاوه بر این، عطرهای طبیعی زمان استفاده و ماندگاری کوتاه‌تری دارند. عطرهای کاملاً طبیعی ممکن است واکنش های آلرژیک بیشتری نسبت به عطرهای مصنوعی ایجاد کنند، بنابراین در مورد محصولات خانگی این دسته بیشتر مراقب باشید. همیشه قبل از خرید تست پوست انجام دهید!”
 
پیدا کردن عطری که دوست دارید می تواند چالش برانگیز باشد، اما اگر بدانید به دنبال چه هستید و چگونه به دنبال آن بگردید، این تجربه می تواند لذت بخش باشد، به خصوص زمانی که با دانش رایحه ها مسلح شده باشید تا زندگی روزمره خود را تغییر دهید. چند منبع آنلاین برای یادگیری اینکه کدام نت‌ها را ترجیح می‌دهید، نحوه اعمال و آزمایش، و تعیین عطر بعدی آسان‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید.