• ۰۲۱۸۸۳۲۱۹۷۱
  • support@beautyisland.com
0
#

چرا برخی از انواع عطرها ماندگاری بیشتری دارند، گرانتر هستند و عملکرد بهتری دارند ؟

چرا برخی از انواع عطرها ماندگاری بیشتری دارند، گرانتر هستند و عملکرد بهتری دارند ؟
به طور کلی، اصطلاح عطر که از خود کلمه "عطر" گرفته شده است، به معنای "رایحه مطبوع و شیرین" است. بنابراین، هر شیء مرتبط با این کلمه به معنای هر چیزی است که بوی شی دیگری را به دلخواه شما/دیگران تقویت کند. دیگران از اصطلاح عطر استفاده می کنند، برای من این اصطلاح می تواند به معنای هر چیزی باشد، از بوی گربه گرفته تا بوی الهه یونانی، زیرا من معتقدم که می تواند به معنای هر بوی خاصی باشد. بسیاری از مردم این کلمه را ترجیح می دهند و به همین ترتیب با عطر و ادکلن.
وقتی بزرگ شدم، همیشه فکر می‌کردم عطرها فقط برای خانم‌ها طراحی شده‌اند و حتی فکر نمی‌کردم چرا. من فکر می‌کنم این تصور اشتباه هنوز برای بسیاری وجود دارد، زیرا برخی از محصولات موجود در بازار که نسخه‌های «برای مردان» و «برای زنان» منتشر شده‌اند توسط تولیدکنندگان به ترتیب با عنوان ادکلن/توالت و ادو پرفیوم برچسب‌گذاری می‌شوند. من معتقدم این یکی از تاثیرات بازاریابی مدرن است و نه بیشتر. در واقع، مردان می توانند به همان اندازه که زنان می توانند از ادکلن استفاده کنند، عطر بزنند. ذاتاً آنها را جذاب تر نمی کند. اما تا زمانی که این کلمات هنوز در یک تبدیل درک شوند، واقعاً مهم نیست.
در عوض، مهم است که برخی از این اصطلاحات را درک کنیم تا بتوانیم بفهمیم که اینها برای چه هستند و چگونه یا چه زمانی استفاده می شوند. با این گفته، در زیر 5 نوع مختلف رایحه را توضیح می دهم.
·         عطر
با غلظت بیش از 20 درصد روغن، احتمالاً همچنان متوجه عملکرد عطر خود از صبح تا عصر خواهید شد. عطرها بیشترین غلظت رایحه را دارند و در بین انواع دیگر بیشترین ماندگاری را دارند: معمولاً شش تا هشت ساعت. اما همچنین، عطر یا عطر بالاترین قیمت را می طلبد.
افرادی که پوست حساسی دارند ممکن است با عطرها بهتر عمل کنند زیرا آنها الکل بسیار کمتری نسبت به دیگر انواع عطر دارند و بنابراین احتمال خشک شدن پوست را ندارند.
 
·         ادو پرفیوم
بالاترین غلظت عطر بعدی ادو پرفیوم (EDP) با غلظت روغن بین 15 تا 20 درصد خواهد بود. به طور متوسط، شما می توانید چهار تا پنج ساعت از عطر خود به سختی کار کنید.
مهم نیست که چه مناسبتی باشد، این نوع عطر می تواند قابل اعتمادتر از بقیه باشد و نسبتاً ارزان تر از عطر است.
 
·         ادو تویلت
غلظت عطر ادو تویلت (EDT) بین 5 تا 15 درصد است. این عطر ارزان تر از EDP است و یکی از محبوب ترین عطرهای موجود است. به طور معمول دو تا سه ساعت طول می کشد و برخی به عنوان لباس روز در نظر گرفته می شوند در حالی که EDP لباس شب در نظر گرفته می شود.
اصطلاح ادو تویلت از واژه فرانسوی "faire sa toilette" گرفته شده است که به معنای آماده شدن است. اگر این لباس را به صورت روزانه می پوشید، پیشنهاد می کنم یک ظرف کوچک داشته باشید که بتوانید بیشتر اوقات آن را با خود بیاورید.
·         ادکلن
عطر ادکلن (EDC) نسبت به EDT با محتوای الکل بالا، غلظت رایحه بسیار کمتری دارد (حدود 2٪ تا 4٪) و بنابراین ارزان تر از موارد بالا است. به طور کلی تا دو ساعت طول می کشد.
EDCها بیشتر در بطری های بزرگتر عرضه می شوند زیرا باید تعداد بیشتری از این عطرها استفاده شود. ادکلن در اصل به یک دستور پخت سنتی گفته می شود که از نت های گیاهی و مرکباتی با لنگر کمی با نت های پایه استفاده می کرد.
·         Eau Fraiche
Eau fraiche کاملاً شبیه به EDC است زیرا رایحه آن تا دو ساعت ماندگاری دارد. با این حال، غلظت عطر آن حتی کمتر از 1٪ تا 3٪ است.
در حالی که eau fraiche غلظت عطر پایینی دارد، حاوی مقدار زیادی الکل نیست. در کنار رایحه، بقیه ادکلن بیشتر آب است، بنابراین برای افرادی که پوست حساسی دارند نیز مفید است.
فراتر از این لیست، حتی انواع مختلفی از عطرها مانند میست و افترشیو وجود دارد. عطرهای با کیفیت بالا می توانند هزینه قابل توجهی داشته باشند، بنابراین انجام تحقیق از قبل تضمین می کند که نوع عطری که به دنبال آن هستید را دریافت کنید. در کنار انواع عطر، نت‌های عطری نیز وجود دارند که رایحه نهایی را تعیین می‌کنند. در حالی که نیازی به متخصص بودن ندارید، توصیه من این است که چیزهای اساسی مانند آنچه را که من به اشتراک گذاشته ام بدانید تا بتوانید عطر مناسب خود را پیدا کنید.