• ۰۲۱۸۸۳۲۱۹۷۱
  • support@beautyisland.com
0
#

تفاوت بین عطرهای طبیعی و مصنوعی چیست؟

تفاوت بین عطرهای طبیعی و مصنوعی چیست؟
 
یک سوء تفاهم کلی وجود دارد که عطرهای با کیفیت بالا در بیشتر موارد طبیعی هستند.
با افزایش محبوبیت رایحه‌ها، تمایل فزاینده‌ای برای گرفتن نت‌های عطر واضح‌تر از قبل و جابجایی مرزهای تشکیل رایحه ایجاد می‌شود. عرقیات طبیعی محدودیت شدیدی را ایجاد می‌کردند، زیرا محدود به آنچه می‌توانستید مستقیماً از محصولات طبیعی استخراج کنید: اسانس‌های گل نسبت به گل‌های تازه و سرزنده روی ساقه بوی خاکی  بیشتری داشتند. قرن نوزدهم بود که عطرسازی مدرن را با ایجاد اولین مواد مصنوعی ساخته دست بشر از طریق کار شیمیدانان آلی بر روی مولکول های خوشبو کننده برای تولید یک پالت خلاقانه گسترده تر و ظریف ایجاد کرد.
عطرسازی مدرن مبتنی بر هم افزایی مواد طبیعی و مصنوعی است. هر دو برای عطرساز از اهمیت یکسانی برخوردارند.
از نظر فنی، یک عطرساز بین: روغن های طبیعی استخراج شده از شکوفه ها، مرکبات، چوب ها و برگ ها، ادویه ها و رزین ها روغن های نیمه سنتتیک، همانطور که از نام آن پیداست، این عطر فقط نیمه سنتتیک است. می توان آن را از برخی یادداشت های مصنوعی، طبیعی یا مصنوعی ایجاد کرد. گاهی اوقات، از هر سه مشتق ساخته شده است.
روغن‌های مصنوعی یا نت‌های عطری، کاملاً ساخته‌شده توسط انسان، این‌ها برای بازتولید اسانس‌های طبیعی مصنوعی، یا برای بازسازی نت‌هایی با الهامات خلاقانه مختلف (مثلاً نت‌های دریایی، نت‌های گورمند، نت‌های اوزون و غیره) ایجاد شده‌اند.
 
آیا مطمئن هستیم که طبیعی بهترین راه حل هم برای کره زمین و هم برای انسان است؟
 
مسلما پاسخ به این سوال منفی است. مولکول های طبیعی یا مصنوعی مانند دارچین، روغن گل رز، زعفران یا لینالول می توانند در سطوح خاصی مضر باشند. IFRA، انجمن بین المللی عطر، که در سال 1973 تشکیل شد، به شدت سطوح برخی از اجزای عطر را تنظیم می کند و اطمینان می دهد که عطرهای طبیعی و مصنوعی برای انسان مضر نیستند.ما به طور کلی یک تصور کلاسیک داریم که هر آنچه از منابع طبیعی به دست می آوریم برای سلامتی ما مفید است و عاری از هرگونه عوارض جانبی یا سمی است، اما این همیشه درست نیست. در واقع اجباری است که عطرهای مصنوعی و طبیعی قبل از ورود به بازار باید به شدت تحت نظارت و آزمایش قرار گیرند و برای کسانی که بیشتر به محصولات پایدار و سازگار با محیط زیست علاقه مند هستند، مهم است که روشن شود که روغن های طبیعی از موادی به دست می آیند که باید کشاورزی شوند و صدها پوند ماده گیاهی می تواند برای تولید یک پوند اسانس مورد نیاز باشد. به عنوان مثال، 10000 پوند شکوفه گل رز تنها برای 1 پوند روغن رز ضروری است. این نیاز به مقادیر انبوه مواد طبیعی با قیمت پایین، گاه به بهره برداری از مزارع و همچنین کشاورزان محلی منجر شده است. بنابراین، اگر کاملاً طبیعی است، اما ناشی از کشت است که هم از منابع طبیعی و هم از مردم بهره برداری می کند، بهتر است دو بار به آن فکر کنید.
متأسفانه، تشخیص اینکه آیا یک محصول واقعاً پایدار است یا نه، تنها با نگاه کردن به آن، همیشه آسان نیست، اما می‌توان به مصرف‌کنندگان کمک کرد تا با صرف کمی زمان اضافی برای جستجوی گواهی‌ها و ضمانت‌های قابل اعتماد و یا از سازمان های شخص ثالث معتبر  متوجه شوند که محصول کمترین تأثیر ممکن بر محیط‌زیست دارد.
 
چه چیزی برای مصرف کنندگان و برای سیاره ای که در آن زندگی می کنیم بهترین است؟
نتیجه گیری ما این است که ما باید در مورد معنای واقعی طبیعی آگاهی بیشتری داشته باشیم و باید بیشتر تأثیراتی را که یک ماده خام 100٪ طبیعی ممکن است بر محیط زیست داشته باشد در نظر بگیریم. این وظیفه ما به عنوان تولیدکنندگان عطر است که به مصرف کنندگان کمک کنیم تا گزینه های مختلفی را که برای محافظت از خود و سیاره ای که در آن زندگی می کنند را بهتر درک کنند.